Trafik Tescil Plaka Sorgulama

Ankara, konya, istanbul, izmir gibi her il için farklı olan trafik tescil plaka sorgulama işlemleri yapılacak olan tescil türüne göre farklı özellikler gösterir. Örneğin trafikten araç çekme ya da trafiğe araç çıkarma yapmak için istenen belgeler ve süreler farklılık gösterebilir.

Trafiğe araç çıkarma – aracı trafikten çıkarma işleminde gereken evraklar: T.Ş.O.F’dan usulüne uygun olarak doldurulmuş (2 ADET) Ek-1 Formuna Muayene. Trafikten Çekme Belgesi. Zorunlu mali sorumluluk sigortası. T.C. kimlik numarası olan nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi.

Araç Trafik Tescil İşlemleri

Trafik Tescil Şube Müdürlüğü tarafından sizler için aracınızla ilgili her türlü tescil işlemleri ve sorgulamalar sunulmaktadır. Örnek vermek gerekirse, bağlı bulunduğunuz ilin trafik şubesinden şu işlemleri yapabilirsiniz: Araç üzerindeki her türlü değişikliklerin bildirilmesi ve tescil edilmesi, araç devir ve plaka değişikliği işlemleri, sürücü belgesi işlemleri, plaka değişikliği olmadan yapılan trafik tescil belgesi işlemleri, trafikten çekme, çıkarma ve hurda işlemleri ile araç yeni kayıt işlemleri standart olarak başvuru ve sonuçları yapılmaktadır.

Aynı plaka ile trafik tescil belgesi almak için gereken evrak ve başvuru süreci: Araç tescil bilgisine dair geçici belge, zorunlu mali sorumluluk sigortasının yapılmış olması gerekli. Hatırlatma:  Devir ya da satış tarihinden en geç 10 gün içinde gelindiği taktirde eski zorunlu mali sorumluluk sigortası da geçerli olacaktır.

Trafik tescil plaka sorgulama uygulamaları için İstanbul, Konya, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir vs hangi il trafik şubesine bağlı iseniz tescil şube müdürlüğünden plakadan trafik tescil sorgulama yapabilirsiniz. Bununla birlikte en pratik yolu e-devlet ile trafik tescil plaka sorgulama sayfasını kullanmak olacaktır.

Araç Tescil Belgesi Ücreti : 76,50 TL
Motorlu Araç Trafik Belgesi Ücreti : 102 TL

Leave A Reply

Your email address will not be published.