TC ile SSK Sorgulama

Esgm servisi ile hayatımıza giren tc ile ssk sorgulama sistemi bir müddetin ardından e devlet kapısı üzerinden yapılmaya başlandı. Şifresiz olarak tc no ile ssk sigorta sorgulama işlemlerinin güvenliği için edevlet devreye girdi ve ssk hizmet dökümü alma, ssk gün sorgulama ile sgk sorgulama ve rapor parası, hastane bilgileri gibi temel sigorta işlemleri bu servis aracılığı ile verilmeye başlandı.

Çalışanların sigortalı olup olmadıklarını öğrenmenin en kısa yolu olan tc ile ssk sorgulama işlemi, sigorta girişinden itibaren tutulan kayıtlara sigortalı kişinin erişme imkanını sağlamaktadır. Ülkemizde SGK yani Sosyal Güvenlik Kurumu yaptığı yeni atılımlar sayesinde devlet dairelerinde sıra bekleme çilesine son vererek sigorta sorgulama işlemlerinin tümünü internet ortamına taşımış ve esgm sorgu servisi ile vatandaşın erişimine sunmuştur.

Günümüzde yapılan ssk sorgulamaları e-devlet ile sağlanmaktadır. Diğer bir çok işlem yine sgk sorgulama sayfası esgm ile yapılmaktadır. Ssk sorgulama tc ile yerine e devlet şifresiyle yapıldığı için şifre sahibi olmalısınız. Şayet şifreniz yok ise bunun için ptt şubelerine kimliğinizi belirterek yeni bir edevlet şifresi sahibi olabilirsiniz.

Şifrenizi aldıktan sonra edevlet giriş yapmanız gerekir. E devlet giriş ekranının ardından hizmetler menüsünde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu bağlantısındaki 4a hizmet dökümü size tc ile ssk sorgulama bilgilerini hizmet dökümü şeklinde sunacaktır. Bu ssk hizmet dökümü belgesinde sigortanızın başladığı tarih itibariyle ödenen tüm ssk primlerini görebilirsiniz. Aynı zamanda işe giriş ve işten çıkış tarihleriniz ile ödenen sigorta prim miktarını da yine burada görebilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.