SSK Sorgulama

Sigortalı çalışanlar için ssk sorgulama işlemleri daha önceleri tc kimlik no ile yapılabilirken artık e devlet kapısı üzerinden giriş yapıp ayrıntılara erişmek gerekmektedir. E devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra sosyal güvenlik kurumu ekranı üzerinde bulunan 4a hizmet dökümü bilgisi alanından detaylı bir şekilde ssk dökümü alınmaktadır.

Daha önceleri esgm ekranından yapılan bu işlemler bazı nedenlerden ötürü e-devlet sistemine dahil olmuş ve vatandaşların yapabilecekleri işlem sayısı da artmış bulunmaktadır. SGK Sorgulama işlemini Sosyal Güvenlik Kurumu’nun web sayfasına girerek, bizlere sunmuş olduğu E – SGM Hizmet Sorgulama Ekranı ile yapabiliriz. SGK Sorgulama işlemini yaparak kafamızda takılan bütün soruların cevabını bulabiliriz.

Ssk sorgulama işlemi ile borç sorgulama, prim sorgulama ve diğer işlemleri yapabiliriz. Sgk sorgulama işlemini ilgili sayfaya girdikten sonra karşınıza çıkan kısımdan TC Kimlik numaranızı, İlinizi, Doğum Yılınızı, Cilt numarası ve diğer bilgiyi girerek tamamlayabilirsiniz. Sgk sorgulama işlemini nasıl yaparım gibi bir sorunun cevabını da böylelikle yukarıda sizlere vermiş bulunmaktayız. Sizde ilgili sayfaya girdikten sonra açılan kısımda ki kısımları eksiksiz olarak doldurarak SGK Sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu işlemler esgm haricinde e devlet ssk sorgulama ekranı üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Sigorta hizmet bilgilerine ulaşmak için e devlet bağlantısına girdikten sonra e hizmetler menüsünden sosyal güvenlik kurumunu seçmeniz ve ardından yapacak olduğunu 4a sgk hizmet dökümü e devlet erişimi sağlamak olacaktır. Döküm karşınıza çıktığında sigortalı çalışmaya başlanılan ilk günden itibaren ödenmiş olan tüm ssk primlerini ve işe giriş çıkış tarihlerini öğrenebilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.