SMS ile Trafik Cezası Sorgulama

SMS ile trafik cezası sorgulama yapmanın aynı zamanda TC ile trafik cezası öğrenme olduğunu biliyor muydunuz? Plakanıza işlenen trafik cezalarını öğrenmenin en kolay yollarından biri de cep telefonundan mesaj göndererek sorgulama yapılmasıdır. Cepten trafik cezası sorgulama işlemleri hemen hemen tüm operatörler tarafından aynı mesajla yapılmaktadır.

Vergilerin çok yüksek olmasıyla beraber sıfır araba almak zorlaşmıştır. Bu nedenle ikinci el araçlara rağbet her geçen dün daha da artmaktadır. İkinci el araba alırken de bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Dış görünüşü ne kadar güzel ve çekici olursa olsun bazı sorunlar olabilir. Özellikle alacağınız aracın plakasına yazılmış olan trafik cezaları neticesinde, araç alma işleminiz askıya alınabilir. Kendi aracınız varsa, o aracınıza yazılmış olabilecek cezalardan da haberdar olmak isteyebilirsiniz. Bu bilgilere ulaşmak için eskiden kesinlikle trafik şubelerini ziyaret etmemiz gerekirdi. Oldukça zahmetli olan bu iş için fırsat bulamazdık ve sorunlarla karşılaşırdık.

Bu sorunlardan bazıları, gecikmeli ödediğimiz için fazla tutarlar olmasıydı. 15 günün üzerinde ödediğimiz trafik cezalarında elbette faiz uygulanıyordu.

Ancak SMS ile trafik cezası sorgulama sistemi geliştirildikten sonra böyle bir sorun kalmadı. Yapmanız gereken tek şey; SMS bölümüne girerek, TPC yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak plaka numaranızı, ardından plakanızın tescil tarihini ve son olarak TC kimlik numaranızı yazarak göndermeniz yeterli olacaktır.

Tamamen zahmetsiz ve sizlere ciddi vakitten kazanç sağlatacak bu sistemi kullanmanız önemlidir. Çünkü, notere gittiğiniz zaman karşınıza çıkacak olası trafik cezalarını önceden yatırıp, vakit kazanabilirsiniz. Aynı şekilde, kendi aracınız için olan trafik cezaları da zamanında yatırarak, faizden kurtulabilirsiniz.

Paranızın değerli olduğunu biliyoruz. Bu sistem sizlerin çok işine yarayacak, buna da eminiz. Bu yüzden çekinmeden ve belli aralıklarla SMS ile trafik cezası sorgulama işlemini yapmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.