E Devlet Şifresi Alma

e-Devlet sistemi henüz eski yapısındayken şifre geçerliliği belli aylar ile sınırlandırılmaktaydı, ancak yeni sisteme geçiş yaptığından buyana, sadece tek bir yöntem e-Devlet şifresi istediği için düzenlemeler değişti. Sistem net bir geçerlilik süresi sunmasa da şifreye dair bir takım şartlar koşmakta. Bu şartlara uydukça da e-Devlet’i rahat bir şekilde kullanmanız mümkün.

E Devlet Şifresi Ne Kadar Süre Geçerli ?

PTT aracılığıyla, kapalı zarfta aldığınız şifrenin maksimum bir geçerlilik süresi yoktur. Şifreyi istediğiniz zaman, istediğiniz gün kullanabilirsiniz. Ancak ilk girişin ardından e-Devlet sizden özel bir şifre belirlemenizi ister. Bu şifre zarf içinde bulunan şifreden daha zor olmalıdır. Bu yüzden hem büyük hem küçük harf istemektedir. Ayrıca yıldız, diez, virgül gibi özel bir karakter şartı da koymaktadır.

E Devlet Şifresi Geçerlilik Süresi

Bunların haricinde şifrede minimum 1 adet rakamda yer alabilir. Şifrenizi unuttuğunuzda yenileme için PTT’ye her hangi bir yenileme ücreti ödemek istiyorsanız cep telefonunuzu tanımlamalısınız. Tanımlamanızla beraber eğer ki 2. Bir telefona sahipseniz onu da belirtebilirsiniz. Bunların yanında gireceğiniz mail ve diğer iletişim adresleri de size uzun vadede yardımcı olabilir. Şifrenizi tamamıyla güvence altına almak istiyorsanız belirli aralıklarla değiştirebilirsiniz. İnternet bankacılığında ki gibi kesin periyotlar yer almasa da bireysel bir koşullama gerçekleştirebilirsiniz.

E Devlet Şifresinin Zaman Aşımı Var mı?

Kısacası aldığınız veya belirlediğiniz hiçbir e-Devlet şifresinin geçerlilik süresi yoktur. Maksimum bir değerle karşılaşmayacağınız gibi minimum bir değerle de karşılaşmazsınız. Şifreyi istediğiniz vakit kullanabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.