E Devlet Şifresi Al

E-Devlet Şifresi: Devlet eline bağlı tüm kamu kurum ve kuruluşlarından faydalanabileceğiniz birçok hizmeti, E-Devlet sistemine giriş sistemi aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Onlarca farklı işlemi tek bir sistem üzerinden yapmaya imkân tanıyan bu sisteme giriş yapabilmek ve aktif olarak kullanabilmek için kimlik doğrulama işlemini gerçekleştirmelisiniz.

E-Devlet şifresi de kimlik doğrulama işlemlerinden birisidir. Tek bir şifre ile birçok E-Devlet hizmetlerinden faydalanabildiğiniz gibi mesai saatleri içerisinde veya mesai saatleri dışında yalnızca birkaç dakikada istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sistemin en büyük avantajı kamu kurum ve kuruluşlarında uzun kuyruklar bekleme zahmetine girmeden, online ortamda resmi işlemleri yapabilmenizdir.

E-Devlet İlk Giriş Nasıl Yapılır?

Sisteme ilk olarak giriş yapabilmek için E-Devlet sistemi için yeni bir şifre almanız gerekmektedir. Bu uygulamanın amacı güvenli bir ortam sağlamak ve kimlik doğrulaması yapabilmektir. Ardından T.C kimlik numarası ve oluşturduğunuz E-Devlet şifresi girilerek, tüm hizmetlerden faydalanabilirsiniz. İnternetinizin olduğu her yerden, gerek mobil cihazınızdan gerekse bilgisayarınızdan E-Devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.

Elektronik ve online sistem teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte internet üzerinden birçok hizmetten faydalanabilmekteyiz. Ancak bu sistemlere girişte güvenlik son derece önemlidir. E-Devlet kapısında Kişisel bilgilerinizin gizliliği için güvenlik ön planda tutulmuştur. Sizin adınıza kimse sisteme giriş yapamaz ve şahsınız için resmi işlemleri gerçekleştiremez.

Hızlı ve güvenli bir sistem olan E-Devlet’e giriş için E-Devlet şifresi gereklidir. Herhangi bir PTT şubesi aracılığı ile kimliğinizle 2 TL ücret ödeyerek E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. PTT şubeleri görevlileri de dâhil olmak üzere, size verilen şifreyi, sizden başka hiç kimse bilmez. Bu nedenle şubeler, kapalı bir zarfın içerisinde E-Devlet şifrenizi verecektir. Şifrenizi unutmamak için farklı bir yere not almanız gerekmektedir. Şayet şifrenizi unutursanız yeni bir şifre almak için 4 TL daha ödemelisiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.