E Devlet Şifremi Unuttum

E devlet şifresini unuttum ve nasıl alabilirim diyorsanız, bunun PTT’ye gitmeden yapılan bir kaç yolu var. Sistem kullanıcılarından büyük ve küçük harfli, ardından da karakterli bir şifre istediği için çoğu zaman şifre unutulmasıyla karşı karşıya kalınabiliyor. Eğer alternatif olarak diğer giriş yöntemlerinde de giriş yapamıyorsanız tek seçenek e-Devlet şifresini sıfırlamak olur. Toplam 7 adımda şifrenizi geri almanız mümkün. İlk adıma ulaşmak içinde e-Devlet, Şifremi Unuttum sayfasına gitmeniz gerekir.

E Devlet Şifresini Unuttum Nasıl Alabilirim ?

İlk aşamada 4 seçenekten birini seçmelisiniz. Ardından kimliğinizle ilgili bir takım detaylar istenecektir sisten. Bu 2. ve 3. adımları kapsayacaktır. Ardından da çeşitli iletişim bilgilerini girmelisiniz. 5. adım da sistem sizden bir güvenlik kodu isteyecektir, ardından yeni şifrenizi oluşturabileceğiniz panele geçersiniz. Son yani 7. adımda şifrenizi oluşturmuş ve sistemi bitirmiş olursunuz.

E Devlet Şifremi Unuttum Yenisini Tekrar Nasıl Alırım ?

Eğer bu adımların her hangi birinde takılıyorsanız ya da bir şekilde gerçekleştiremiyorsanız bir PTT şubesine giderek de işlemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Giderken kimliğinize sahip olmalısınız ve değiştirme işlemi esnasında sizden tekrar ücret alınacaktır. Eğer sisteme internet bankacılığınız ile giriş yapıyorsanız ve internet bankacılığı şifrenizi unuttuysanız bunu banka ile çözmeniz gerekir. e-Devlet üzerinden bir işlem gerçekleştirilemez. Aynı zamanda e-Devlet’e daha önce giriş yaptığınızda, sisteme ait telefon numaranızı onaylamadıysanız da şifrenizi alamazsınız.

E Devlet Şifresi Nereden Alınır ?

Sistem birçok devlet kurumuyla çalıştığından ve adınıza tüm işlemlerin yapılmasını sağladığından sıkı güvenlik önlemlerine sahiptir, parola sıfırlamakta bunlardan biridir. Eğer şifrenizden eminseniz ve yine giriş sağlayamıyorsanız, hesabınıza farklı birinin erişim sağladığını düşünüyorsanız Alo 160 ile teknik desteğe sahip olabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.