BİMER Başvuru Sorgulama

Bimer’e isteklerinizi e devletten yapıp bimer başvuru sonucu sorgulama ile cevaba ulaşabilirsiniz. Bimer’e gerek telefonla gerek kendi sitesi üzerinden gerekse e-Devlet üzerinden başvuru yapmanız mümkün. Yaptığınız başvuruların sonucu takip etmek istiyorsanız da e-Devlet kapısını kullanabilirsiniz. e-Devlet harici yapacağınız başvurularda hesabınızın ilişkilendirilmesi için mail, gsm ve telefon gibi ortak bilgileri eklemeniz gerekir. Bu sayede yaptığınız Bimer başvurularının sonucunu takip edebilirsiniz.

Başvuruların sistemde yer alması için istek ya da şikayet olmasına gerek yoktur. Her başvurunuz sistemde yer alacaktır. Örneğin bir belediye kurumundaki departman hakkında görüşlerinizi yazmak istiyorsunuz diyelim. Gerekli bilgileri doldurup görüşünüzü içeren online dilekçeyi ekledikten sonra o dilekçenin hangi kuruma ne zaman gittiği, ilgili kuruma nereden geldiği, dilekçe sonucunda ne yapıldığı gibi birçok bilgi karşınıza çıkacaktır.

Eğer olumlu bir sonuç aldıysanız ancak hala düzenleme gerçekleşmediyse ya da sonuçtan memnun değilseniz, tekrar Bimer ile iletişime geçebilirsiniz. Bunun yanında başvurunuzun ne kadar süre bekleyeceği, bir sonraki kurumunun ne olacağı gibi bilgilere ulaşamazsınız, ancak bunu da Alo 150 Bimer hattını arayarak öğrenebilirsiniz. Başvuru sonuçları ne olursa olsun tam detayıyla e-Devlet üzerinde görmek mümkün. Farklı kanallarla yapacağınız başvurularda da en az bir maille ya da telefona bilgilendirileceksinizdir zaten.

BİMER Başvuru Sonucu Ne Zaman Gelir – Nasıl Öğrenilir ?

Bimer başvuru sonucu sorgulamak için e-Devlet’e girip “Bimer” yazmanız yeterli. Ardından bu departmana ait 2 hizmet yer alacaktır ve siz içlerinden başvuru sonucu sorgulamayı seçebilirsiniz. Eğer hiçbir başvuruya sahip değilseniz da başvuru bulunamadığına dair bir uyarıyla karşılaşırsınız.

Leave A Reply

Your email address will not be published.