Araç Pert Kaydı Sorgulama

Plakadan sms ile araç pert kaydı sorgulama yapmak mümkün. Tramer ile ya da cepten turkcell, avea ya da vodafone ile araç pert kaydı sorgulama bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de trafiğe çıkan araç sayısı gün geçtikçe artıyor. Üst ve orta segment genel olarak sıfır araç alırken önemli bir kesim de ikinci el araç piyasasına yöneliyor. İnternetten ya da araba pazarlarından alınacak olan araçların ne durumda olduğunu öğrenmek ise daha sonra oluşabilecek sorunların önüne geçmek oluyor. Bu tür durumlarda kalmamak için pert kaydı ve araç kaza sorgulama işlemlerini satın almadan önce yapmanızı tavsiye ediyoruz.

İkinci el piyasasını tabir yerindeyse çalkalayan ve en önemli unsurlardan olan pert kaydında yeni bir boyut açıldı. Devletin el attığı bu olay, çoğu resmi sitede, araç pert kaydı sorgulama sistemi yardımıyla açıklığa kavuşuyor.

Pert kaydı olan bir araç, büyük bir kaza geçirmiş ve trafiğe çıkamayacak duruma gelmiş demektir. Bunun sonucunda, araçta ciddi kalıcı hatalar olacaktır. Yani tercihinizi pert kaydı bulunan araçtan yapanız durumunda, sanayiye veya servise vereceğiniz tomarlarca parayı da gözden çıkartmış olacaksınız. Bunu en iyi ustaya bile anlayamıyor. Nedeni ise, üstünde fazla oynanarak eski haline getirilmeye çalışılmasıdır. Baktığınız zaman anlayamayacağınız bu büyük hasarların kayıtları tutulmaktadır.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM)’nün resmi sitesinden de ulaşabileceğiniz plakadan araç pert kaydı sorgulama sistemi bu nokta da ciddi akıl bulanıklıklarını önlüyor. Kontrolleriniz sonucunda, ağır hasar kaydı veya pert kaydı bulunmayan araçları gerekli kontrolleri yaptırdıktan sonra alabilirsiniz. Bildiğiniz gibi ikinci el araçlarda en önemli unsur motor yeterliliğidir.

Kullanılan araçların motorlarının ömrünün kısaldığı gerçeği her zaman vardır. Pert kaydı sorgulamasıyla, hem motorundan hem kaportasından emin olabilirsiniz. İçiniz rahat ve en güvenilir şekilde bilgi edineceğiniz yerse, araç pert kaydı sorgulama ekranlarıdır. Ekranlara eriştikten sonra, aracın plaka numarası ile araç sahibinin TC kimlik numarası yardımıyla pert kaydı olup olmadığını öğreneceksiniz. Devlet güvencesi altına alınan ve hata payı içermeyen bu sistemin en güzel yanıysa tamamen ücretsiz olmasıdır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.