Adıma Kayıtlı Araç Var mı ?

Adıma kayıtlı araç var mı diye düşünüyorsanız hızlıca e devlet ile sorgulama yaparak adıma kayıtlı araç sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Adınıza kayıtlı tüm araçları öğrenmek için çeşitli devlet dairelerini tek tek dolaşmanıza gerek yok. Sadece e-Devlet kapısını kullanarak da adınıza tescilli tüm araçları öğrenebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken “Adıma Tescilli Araç Sorgulama” sayfasına gitmektir. Bunu da tüm hizmetler sayfasından EGM başlığı altında bulabilirsiniz ya da direkt olarak arama bölümünden hizmet adını aratabilirsiniz.

Adınıza her hangi bir araç olmasa da sayfaya erişmenin mümkün ancak bir uyarı hatası alacaksınızdır. Bunun yanında aracınız veya araçlarınız varsa tabloda gösterilecektir. Tablo üzerinde araca dair birkaç bilgiyi edinmeniz mümkün. Örneğin araç plakasını veya tam olarak araç cinsini öğrenebilirsiniz. Kaç model bir araba olduğunu, tescil numarasını, hak mahrumiyetinin varlığını ya da yokluğunu da bu bölüm üzerinden görüntülemeniz mümkün.

Eğer üzerinize kayıtlı birden fazla araç varsa alt alta listelenecektir ancak araçlara dair net bilgilerle karşılaşmanız maalesef mümkün değil. Aracınıza veya araçlarınıza dair daha kesin ve net bilgiler istiyorsanız kayıtlı olduğunuz bölgeye bağlı trafik birimlerine giderek bilgi alabilirsiniz. Eğer bir firmaya sahipseniz ve kimi araçlarınız firmanız üzerine kayıtlıysa araçları görüntüleyemeyebilirsiniz. Bunun içinde yine en yakın trafik birimine başvurmanız gerekir.

Plaka ile araç sorgulamadan pek farkı olmayan bir sistem sizin anlayacağınız. Araç tipini, seri numarasını vb. birkaç bilgiyi vermekte sadece. Tescilli araçlarınızın durumlarını öğrenmeniz bu kadar kolay. e-Devlet kapısından giriş yapıp “Adıma Tescilli Araç Sorguluma” bölümüne gittiğinizde siz istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.