3 Günlük Hava Tahmini

Seyahate çıkmadan önce hava durumu bilgilerini e devlet sayesinde öğrenebilirsiniz. Eğer e-Devlet’i düzenli olarak kullanmaktaysanız bunu daha faydalı bir hale getirebilirsiniz. Bu noktada atabileceğiniz ilk adım Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile beraber 3 günlük hava tahminini öğrenmek olacaktır.

Bu sayede ileriye dönük planlama yapabilirsiniz. Ancak diyelim ki ilerleyen günlerde şehir dışı bir seyahate çıkacaksınız ve gittiğiniz bölgenin hava durumunu öğrenmek istiyorsunuz. Hiç sorun değil, MGM ile Türkiye’nin her ilinde ki hava durumu bilgisine ulaşabilirsiniz.

Sistem oldukça günceldir ve ulaşmak için ya ana MGM başlığına gidebilirsiniz ya da arama alanına “3 günlük hava tahmini” yazabilirsiniz. Gittiğiniz ilk sayfada kayıtlı olduğunuz ile bağlı hava durumu bilgileri yer alacaktır. Örneğin Ankara da ikamet ettiğinizi düşünelim, sisteme ilk girdiğinizde size Ankara hava bilgilerini ve bu bilgilerin Ankara Meteoroloji merkezinden ne zaman temin edildiğini görebilirsiniz.

Tarih ve dereceler net bir şekilde belirtilmekte. Hava durumu simgelerle iletildiğinden her zaman kestirmesi zor olabilir ancak genel simgelere yakın olduğundan, yanlış bir tahminde bulunsanız dahi çok uzaklaşmış olmazsınız. Farklı bir ile ait hava durumuna ulaşmak istiyorsanız en üst alandan ili seçip ardından da değiştir butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. 3 günlük hava tahmini İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Antalya, Balıkesir, Sivas ve bu şekilde Türkiye’nin tam 81 ili için hava durumu bilgisine ulaşabilirsiniz.

Edinmeniz gereken hava durumu bilgisi önemliyse ya da hava durumuna bağlı olarak ilerleyen günlerde plan yapacaksanız e-Devlet MGM alanından 3 günlük hava tahminine ulaşabilirsiniz. Tahminler gerçeğe en yakın tahminlerdir ve çoğu zaman saatlik bir güncellemeyle yenilenmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.